Измерване на влага в дърво Wöhler HF 550
WÖHLER HF 550 - ИЗМЕРВАНЕ НА ВЛАГА НА ДЪРВОТО Прецизни, надеждни и с най-новите технологии: това е нашият начин на работа. Wöhler HF 550 е подходящ...
Код на продукта: 1518 Производител: Wöhler Bohemia
- Описание
- Запитване за продукт
WÖHLER HF 550 - ИЗМЕРВАНЕ НА ВЛАГА НА ДЪРВОТО
Прецизни, надеждни и с най-новите технологии: това е нашият начин на работа. Wöhler HF 550 е подходящ за: измерване на съдържанието на влага както на буци дървесина, така и на насипно гориво само с едно устройство, като и двете опции са тествани от TÜV.
Съдържанието на влага често е причина за оплаквания при наблюдение на горенето на дърва в камината. Чрез избора на гориво с правилно съдържание на влага е възможно да се контролират емисиите на вредни вещества. Това е мястото, където Wöhler HF 550 предлага идеална помощ: можете сами да измерите съдържанието на влага в дървесния чипс на място. Уредът автоматично разпознава дали е свързана сонда за измерване на влага на дървесина или за измерване на влага на насипно гориво. Устройството автоматично преминава към съответното меню и просто ви води през измерването. Това измерване е гарантирано, защото устройството отговаря на VDI 4206, част 4, и то без никакво усилие.
- Гъвкав: измерване на влага както на буци дърва, така и на насипно гориво само с едно устройство
- точен: TÜV тестван
- в съответствие със стандартите: измерване съгласно VDI 4206, част 4
- здрав: стабилно устройство – твърди сонди
- Удобен за потребителя: интуитивна навигация в менюто, цветен дисплей, интегрирано управление на данни
Основни приложения на влагомер HF 550
- определяне на влажността на горивото като част от проверката на пещта
- изграждане на камини на твърдо гориво
- цялостно обслужване на клиента след инсталиране на отопление на твърдо гориво
- склад за дърва за огрев и насипни горива
Технически данни
| Измерване на влажността на дървата за огрев: | |
| Дисплей: | влажност на дървесината в % спрямо сухото тегло на горивото, възможност за преминаване към водно съдържание в wv% отн на тегло свежо гориво |
| Вид дърво: | 14 вида дървесина, предварително зададени |
| Температурна компенсация: | температура на материала, измерена от сензор за температура на проникване |
| Принцип на измерване: | електрическо съпротивление |
| Диапазон на измерване на влажността: | 10,0% от...40,0% от, резолюция 0,1% от |
| Обхват на измерване на водното съдържание: | 9,0% w…29,0% w, разделителна способност 0,1% w |
| Точност: | ±40% от измерената стойност, тествано съгласно VDI 4206 част 4 |
| Обща информация: | |
| Свързан: | Ударна сонда Wöhler за измерване на влага в дървесина, вложен тип сонда за влага в дърво, Wöhler FW 550 - измерване влажност на насипното гориво, сензор за температура на вкарване, USB трансфер на данни |
| Захранване: | Литиево-йонна батерия 3,6 V, 2250 mAh, зарежда се през USB |
| Работно време: | около 20 часа (в зависимост от условията на работа и подсветката на дисплея) |
| Температура на съхранение: | -20°C ... +50°C |
| Работна температура: | +5°C ... +40°C по отношение на поддържането на точност |
| Тегло: | 255 g (без сонда) |
| Размери: | 59 x 38 x 200 mm (без температурен датчик) |
Обхват на доставка
- Wöhler HF 550 - измерване на влага в дърво
- Сензор за температура на вмъкване Wöhler HF 550
- проникваща сонда за измерване на влага в дървесина
- USB-захранващ адаптер с micro-USB кабел
- Чанта Wöhler HF 550

Фото капани
Ловна оптика
Инспекционни камери
Нужди от комин
OXE Power
Камерни системи
Системи за сигурност
Системи за достъп
Пожароизвестяване
Структурно окабеляване
Телекомуникации
Друга електроника


















