Хигрометър HBF 420
Хигрометър HBF 420 Влагомерът HBF 420 на Wöhler е подходящ инструмент за получаване на информация за съдържанието на влага в дърво, зидария,...
Код на продукта: 8440 Производител: Wöhler Bohemia
- Описание
- Запитване за продукт
Хигрометър HBF 420
Влагомерът HBF 420 на Wöhler е подходящ инструмент за получаване на информация за съдържанието на влага в дърво, зидария, бетон и др. Устройството предлага два различни режима на измерване:
1) Диелектрично измерване за бърза оценка на влагата и за измерване съдържанието на влага на профили в строителни материали
2) измерване на електрическото съпротивление за точно определяне на влажността на дървото
Основните предимства на влагомер HBF 420 включват:
- оценка на влажността на дърво и зидария в едно устройство
- диелектрична сонда за бърза оценка на профилите на влажност
- Измерване на съпротивление за прецизно определяне на влажността на дървесината
- корекция на типове дървесина с помощта на кодове на материали
- регулируем праг за бърза оценка, напр. при измерване на профили
Основни приложения на влагомер HBF 420:
- противопожарна техника - оценка на горими дървени материали
- сградна диагностика - анализ на щети, откриване на течове
- СМР - подготвителни работи за боядисване, полагане на подове и др.
Технически данни
| Измерване на съпротивление - дърво: | |
| Диапазон на измерване: | прибл. 0% до 40%, тествано 10% до 35% |
| Дължина на иглата: | 12 мм |
| Разстояние между електродите: | 25 мм |
| Ремонт според вида на дървото: | 10 кода на материала |
| Температурна компенсация: | температура на материала |
| Точност: | ±40%, според референтната стойност на дървесината |
| Диелектрично измерване: | |
| Дисплей: | 4-местен |
| Дълбочина: | 3-4 см |
| Персонализиране на материала: | 20 кода |
| Контролни функции: | |
| Аларма: | 3 цветни диода (зелен, жълт, червен) |
| Обща информация: | |
| Размери: | 165 x 62 x 26 мм |
| Тегло: | 175гр |
| Условия на измерване: | 5°C до 40°C; < 90% относителна влажност |
Обхват на доставка
- Устройство HBF 420
- батерия
- калъф от изкуствена кожа

Фото капани
Ловна оптика
Инспекционни камери
Нужди от комин
OXE Power
Камерни системи
Системи за сигурност
Системи за достъп
Пожароизвестяване
Структурно окабеляване
Телекомуникации
Друга електроника


















